Tworzymy oddziały PASTELA

Serce dla zwierząt

Odwiedź nas na


 


Kurs Grzeczny Szczeniak adresowany jest do właścicieli szczeniąt pomiędzy czwartym a dwunastym miesiącem życia.  To właśnie pierwsze miesiące decydują o tym, szczeniak wyrośnie w przyszłości na szczęśliwego i spokojnego towarzysza i przyjaciela rodziny. Celem kursu jest przygotowanie właściciela i szczeniaka do wspólnego życia. Na kursie skupiamy się na podstawowych umiejętnościach zapewniających szczeniakowi  bezpieczeństwo a przewodnikowi poczucie komfortu i radość z pracy z psem. Uczymy skutecznego przywołania i chodzenia na luźnej smyczy aby spacery były przyjemnością. Ponadto program kursu obejmuje chodzenie przy nodze, umiejętność zostawania w określonym miejscu pod nieobecność przewodnika, zmiany pozycji siad, waruj, stój  i komendę powstrzymującą szczeniaka przed niepożądanymi zachowaniami. Z naszych doświadczeń wynika, że jest kilka rzeczy które powinien umieć każdy pies, aby mógł bezkonfliktowo uczestniczyć w naszym codziennym życiu i być dla nas miłym towarzyszem.

 

  1. rastiPrzychodzenie na zawołanie ? ta umiejętność gwarantuje bezpieczeństwo i stałą kontrolę nad psem. Pozwala również na puszczenie psa ze smyczy w bezpiecznych dla niego miejscach i daje możliwość nieograniczonego, swobodnego ruchu.
  2. Utrzymywanie luźnej smyczy przez psa ? każdy kto miał okazję iść na smyczy z ciągnącym psem wie, jak bardzo jest to uciążliwe. Dlatego konieczne jest nauczenie psa chodzenia tak, aby smycz zawsze była luźna. Wtedy każdy spacer będzie przyjemny zarówno dla właściciela jak i psa.
  3. Komenda uniemożliwienia ? tradycyjne ?fee? jest jedną z najprzydatniejszych komend. Oznacza ?nie wolno?. Nie wolno zjeść psu tego co znajdzie na spacerze, nie wolno gryźć butów, nie wolno wskakiwać na łóżko, nie wolno wskakiwać na przechodniów...
  4. Umiejętność skupienia się na właścicielu ? daje możliwość pracy z psem w każdych warunkach. Jest to podstawowa umiejętność dobrze wychowanego, posłusznego psa. Utrzymywanie przez psa kontaktu wzrokowego z przewodnikiem jest warunkiem koniecznym do jakiejkolwiek dalszej wspólnej pracy.

Jednak to nie wszystko. Ponieważ wiadomo, że szczeniaki najchętniej i najszybciej uczą się poprzez zabawę, dlatego program kursu obejmuje również zajęcia z elementami rozwijającymi zmysł równowagi, sprawność i świadomość własnego ciała ? agility. Wszystkie te ćwiczenia służą  budowaniu relacji pomiędzy psem a właścicielem.

  • Kurs Grzeczny Szczeniak składa się z 8 spotkań,
  • W zajęciach uczestniczy maksymalnie 6 szczeniaków.
  • Zajęcia odbywają się na salach szkoleniowych,
  • Na zajęcia mogą przychodzić rodziny z dziećmi,
  • Kurs kończy się egzaminem, kursanci otrzymują dyplomy.
  • Zapisy i zgłoszenia: Alicja Duda tel. 605-595-716