Tworzymy oddziały PASTELA

Serce dla zwierząt

Odwiedź nas na


 


Na kursie było genialnie, poznałam świetnych ludzi, klimat jaki panował podczas kursu był niepowtarzalny a nauka sprawiała mi wielką przyjemność i frajdę. Zanim poszłam na I stopień kursu myślałam, że rozumiem swojego psa...powiedzmy, że "trochę" się myliłam :) I stopień określiłabym jednym słowem - rewolucja, natomiast na II stopniu kiedy myślałam, że już wszystko wiem okazało się, że wiem ale nie potrafię tego wykorzystać w praktyce.

Fajna przygoda, nowe doświadczenie, podsycona zajawka.Cieszę się, a razem ze mną pewnie Fanta, że wybrałam się na kurs PASTELA, dzięki któremu wkradłam się w jej świat. Ala, Aga, Marek, dzięki że pokazaliście mi jak tam wejść. Pozdroo dla całej klasy ;)

KINGA STĘPIEŃ

 

Kurs trenerski w Pastelu był fascynującą wyprawą do świata psów. Pierwszy stopień umożliwił mi zdobycie cennej wiedzy na temat pozytywnego szkolenia, otworzył oczy na błędy jakie popełnia niestety wciąż jeszcze większość właścicieli. Dzięki temu, że widzę i rozumiem więcej samodzielne znajdowanie rozwiązania na problemy przewodników i ich towarzyszy nie musi się już wiązać z wyrywaniem włosów z głowy. Po uzyskaniu dyplomu asystenta trenera wiedziałam, że to nie koniec mojej podróży. J

Drugi stopień był przeprawą przez własne ograniczenia, nie raz trzeba było się natrudzić by pustkę w głowie zapełniła w odczuciu prowadzących zapewne oczywista odpowiedź, ale  w moim myśl genialna. ;) Uczyliśmy się samodzielnego myślenia, nie otrzymywaliśmy gotowej recepty i formułki do wykucia żeby pięknie recytować w przyszłości przed naszymi klientami. Zajęcia praktyczne były lekcją pokory i szansą na uświadomienie sobie czy oby na pewno podołamy. Ponieważ o marzenia trzeba walczyć, dyplom trenera jest dla mnie zachętą by uczyć się dalej. Mieszkam w Warszawie i tutaj uczęszczam na zajęcia w jednej z pozytywnych szkół, z czasem mam nadzieję praktycznie pomagać trenerom by dalej się kształcić. Ponadto gdy tylko nadarza się okazja pracuję z psami znajomych, a kiedy widzę że z małych rozrabiaków zmieniają się w grzeczne psy to ufam, iż obrałam właściwą drogę. J

AGNIESZKA RABIŃSKA

 

 

"Psy były, są i będą moją miłością.  Kurs trenerski w szkole Pastel pozwolił mi na rozwinięcie swojej pasji i znalezienie drogi, którą chcę dążyć. Dowiedziałam się dużo nowych rzeczy i poszerzyłam wiedzę, którą już posiadałam. Poznałam mnóstwo fantastycznych ludzi ( kursantów i prowadzących), z którymi miałam zawsze o czym porozmawiać, bo temat psów nigdy się nie kończy. Polecam wszystkim i życzę dobrej zabawy".

MAGDA BEDNARCZYK

 

 

 

 

II stopień kursu- to ugruntowanie wiedzy teoretycznej i zastosowanie jej w praktyce, dużo pracy z psami i z kamerą:) Możliwość obserwowania pracy zawodowych trenerów z kursantami Pastela- duży plus!  Wiadomo, że posiadanie widzy o tym jak szkolić psy to nie wszystko, najważniejsza jest umiejętność przekazania tej wiedzy właścicielom psów-w trakcie szkolenia duży nacisk na jasne i precyzyjne udzielanie wskazówek potencjalnym kursantom.

Kurs na trenera psów to zaledwie początek w karierze przyszłego trenera, ale otwiera drzwi do świata szkoleń- doskonały na start!

MAGDA WRÓBEL

 

Kurs w Pastelu uświadomił mi, że najlepszym przyjacielem psiego trenera jest kreatywność. Prowadząca zajęcia Ala Duda stawia na interakcję z kursantami, bez przerwy zmuszając ich do myślenia i twórczego rozwiązywania kolejnych problemów szkoleniowych. Sztampowe myślenie u Ali zupełnie się nie sprawdza ? zawsze wpada się w wtedy w jedną z jej inteligentnie zastawionych pułapek metodologicznych.

Na katowicki kurs trenerski w Pastelu dojeżdżałem aż z Warszawy. Nie żałuję jednak ani jednego przejechanego kilometra, bo to właśnie te podróże zaowocowały ostateczną decyzją o stworzeniu własnej szkoły dla psów.

ŁUKASZ KRAKOWIAK

 

Uważam ten kurs za bardzo dobrze przygotowany, nauka w małych, przyjaznych grupach to czysta przyjemność. Dzięki zajęciom w Pastelu dużo łatwiej jest mi zauważać różne znaki  i zachowania psów i na pewno pomógł mi w lepszym rozumieniu naszych czworonogów. Zdecydowanie będę chciał zdobytą wiedzę poszerzać zarówno w pracy z psami jak i na dalszych kursach (choć chyba 2. etap dopiero w przyszłym roku).

GRZEGORZ FOINA

 

 

 

 

Zapisując się na kurs trenerski do Pastela nie posiadałam psa i chciałam się dobrze przygotować do jego przyjęcia. Tak się złożyło że na 2 dni przed pierwszymi zajęciami trafiła do mnie Reja, którą od razu starałam się zdominować zanim ona zacznie wykazywać chęć zdominowania mnie. Na szczęście niemal od razu, na pierwszych zajęciach, zostałam uświadomiona, że tę teorię mogę włożyć między bajki, a książki ?Okiem Psa? użyć jako podpórki pod chwiejny stół.  Muszę przyznać, że bardzo mi ulżyło, a Rei jeszcze bardziej :). Dzięki kursowi wciągnęłam się bardzo w psią tematykę, mogłam sobie wyrobić swój pogląd na wiele spraw. Mam też o wiele więcej cierpliwości dla Rei, ponieważ w większości przypadków wiem z czego jej zachowanie wynika. Szkołę Pastel mogę polecić każdemu kto woli wychowywać niż tresować swojego zwierzaka i przekazywać takie podejście innym właścicielom psów.

BASIA BROL-CZAPELKA