Tworzymy oddziały PASTELA

Serce dla zwierząt

Odwiedź nas na


 


Konsultacje Pies i dziecko są adresowane do rodziców, będących równocześnie właścicielami psów, ale także przyszłych rodziców, którzy chcieliby uniknąć nieporozumień w relacji dziecka z psem. Jak mawiał Winston Churchill ?pies jest najlepszym przyjacielem człowieka?. Jak wielka byłaby radość rodziców, gdyby pies mógł stać się najlepszym przyjacielem ich dziecka! Choć często tak właśnie jest, to zdarza się, że relacja między dzieckiem i psem nie stanowi dla obu stron bezpiecznej i pełnej radości przyjaźni. Dlatego też postanowiliśmy temu zagadnieniu poświęcić osobne konsultacje. Konsultacje składają się z dwóch części.:

  1. Część pierwsza  - trener przeprowadzi krótki wywiad z właścicielami na temat zachowania psa w konkretnych, problemowych sytuacjach oraz będzie obserwował relacje dziecka z psem.
  2. Część druga -  to odpowiedzi na nurtujące właścicieli pytania. trener przedstawi plan zmian do wprowadzenia aby załagodzić stosunki dziecka z psem.
  3. Część trzecia - Trener opowie o tym jakie zabawy są bezpieczne dla dzieci i psów, jak powinny wyglądać ich wzajemne relacje i czego absolutnie nie wolno dziecku robić z psem. Żelazne zasady bezpieczeństwa powinny być przestrzegane przez wszystkich domowników. dzieci od najmłodszych lat nalezy uczyć opieki i niekonfliktowego zachowania w obecności psów. Największą wagę trener przywiązuje do nakreślenia zasad rządzących komunikacją dziecka z psem, ponieważ to właśnie ona najczęściej stanowi źródło problemów.

Konsultacje Pies i dziecko:

  • to konsultacje jednorazowe z dojazdem do klienta,
  • czas trwania spotkania do 3 godzin,
  • na spotkanie zapraszane są wszystkie osoby mieszkające z psem,
  • klient otrzymuje materiały drukowane dotyczące omawianych tematów,
  • zaproś Trenera do siebie: tel. 605-595-716