Tworzymy oddziały PASTELA

Serce dla zwierząt

Odwiedź nas na


 


Konsultacje Adopcja i co dalej adresowane są do właścicieli psów adoptowanych. ?Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię". Niestety treść tego duńskiego przysłowia nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości. Rzeczywistość często rozczarowuje. Chęć pomocy to szczytne założenie, godne pochwały i promowania. Jednak co zrobić jeśli ten, któremu pomogliśmy nie koniecznie chce się odwdzięczyć? Psy te często są źródłem bardzo specyficznych problemów i wymagają specyficznego podejścia. Przyczyną takiego stanu rzeczy są najczęściej przeżyte przez nie złe doświadczenia lub brak doświadczeń i bodźców w pierwszym okresie życia. Konsultacje Adopcja i co dalej składają się z trzech części:

  1. Część pierwsza to poruszenie przez trenera podstawowych zagadnień związanych z postrzeganiem świata przez adoptowanego psa. Emocje, często stres i zaniepokojenie towarzyszące psom zmieniającym dom i otoczenie oraz komunikacja z psem, która moŻe być zaburzona przez wcześniejsze doświadczenia psa to najistotniejsze tematy poruszane podczas spotkania. Wiedza  ta konieczna jest do tego, aby pomóc psu uporać się z jego problemami.
  2. Część druga to przeprowadzenie przez trenera krótkiego wywiadu z właścicielami na temat znanej i nieznanej przeszłości psa oraz jego zachowania w konkretnych sytuacjach. Bycie odpowiedzialnym przewodnikiem przygarniętego psa zmusza nas do pewnych wyrzeczeń i dopasowania sie do możliwości psa. Częstym problemem psów adoptowanych jest lęk separacyjny , czyli niszczenie domu podczas nieobecności właścicieli oraz agresja tzw. smyczowa do innych psów. Najczęściej oba te problemy wynikają z silnych, negatywnych doświadczeniami psa w przeszłości i strachu.
  3. Trzecia część to konkretne odpowiedzi na nurtujące właścicieli pytania i wskazanie drogi do rozwiązania problemwych i niepokojących zachowań psa. Aby dobrze postawić diagnozę i zlokalizować problem potrzebny jest solidny wywiad i dużo informacji na temat psa. Dlatego na spotkaniu trener koniecznie musi widzieć jak zachowuje się pies również w problemowych sytuacjach, np na spacerze. Wszystkie wskazówki i plan pracy z psem klient otrzyma na piśmie.

Konsultacje Adopcja i co dalej:

  • to konsultacje jednorazowe z dojazdem do klienta,
  • na spotkanie zapraszane są wszystkie osoby mieszkające lub opiekujące sie psem,
  • klient otrzymuje materiały drukowane dotyczące omawianych tematów,
  • zaproś Trenera do siebie: tel. 605-595-716