Tworzymy oddziały PASTELA

Serce dla zwierząt

Odwiedź nas na


 


Zespół PASTELAZespół PASTELA

Pastel to Szkoła pozytywnie zakręcona

Ośrodek Szkoleniowy „Pastel” to miejsce, które zrodziło się z miłości i pasji do czworonogów. I choć historia jego powstania jest dość smutna, bo wiąże się z utratą ukochanego briarda – Pastela od imienia, którego szkoła nosi nazwę, to już jej najnowsza historia pełna jest zadowolonych psich mordek.

Ośrodek Pastel powstał po to, aby pokazać ludziom, jak można inaczej podejść do psa, zaprzyjaźnić się z nim, budując trwałe i przyjacielskie relacje, oparte na zaufaniu, szacunku i zrozumieniu.

Naszymi atutami są doświadczony zespół trenerów i skuteczna metoda  jaką nauczamy.

Trenerami ośrodka są ludzie młodzi, cierpliwi i naprawdę kochający zwierzęta. To ludzie, dla których praca z psem to coś więcej niż zwykła praca, to życiowa pasja. Szkolenie każdego psa traktujemy bardzo osobiście.

Poznaj nas bliżej i poznaj naprawdę swojego czworonożnego przyjaciela psa:

Marzy nam się świat bez przemocy,  w którym psy są kochane i rozumiane. W którym zwierzęta dobrze się czują dzięki temu że my ludzie szanujemy i spełniamy ich potrzeby. Świat ludzi szanujących  psią naturę gdzie człowiek dowiaduje się co to znaczy „pies najlepszy przyjaciel człowieka”. – dlatego uczymy o psach i jesteśmy „Szkołą bez kolców”.

Marzy nam się świat, gdzie każdy pies ma swojego człowieka, gdzie człowiek odpowiedzialnie i rozsądnie rozmnaża zwierzęta, a psy, które z jakichś powodów wpakowały się w kłopoty maja swoją druga szansę na nowe, lepsze życie  – nie bez powodu mamy” Serce dla zwierząt”

Naszą misją jest szerzenie nowoczesnej, aktualnej wiedzy o psach ich naturze, potrzebach i możliwościach. Kształcenie „świeżej” kadry trenerów psów, którzy będą z sercem i zaangażowaniem rozwijali swoje umiejętności rozumienia i pomagania psom i ich właścicielom.

Wierzymy, że jest to możliwe. Widzimy zmiany, widzimy zmiany „na lepsze”. Dlatego wciąż stawiamy sobie ambitne cele i nie poprzestajemy w  walce o nasze marzenia.

Możesz do nas dołączyć!

Nasza Szkoła powstała w 2005 roku i od początku swojej działalności postawiliśmy sobie za cel, nie tylko szkolenia psów, ale przede wszystkim propagowanie przyjaznej metody szkolenia i  pełnego szacunku podejścia do psa. Efektem tych kilkuletnich prac jest dziś jedną z największych i najszybciej rozwijających się szkół w regionie, cieszącą się stale rosnącym uznaniem, zarówno w oczach właścicieli psów, jak i samych psiaków.

„Aglity w Parku”

W odróżnieniu od innych placówek tego typu postanowiliśmy, że na szkoleniach psów nasz świat się nie skończy. Chcieliśmy dać coś od siebie psiarzom, na początek tym ze Śląska.

Nastawiliśmy się na ciężką pracę i mieliśmy głowy pełne pomysłów.

W 2007 roku pojawił się pomysł organizacji cyklicznych imprez „Agility w Parku”, które miały być ogólnodostępne, otwarte dla wszystkich, bez względu na rasę psa, a przede wszystkim bezpłatne. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. „Agility w Parku” okazało się być w 2008 roku jedną z najczęściej, zaraz po wystawie psów rasowych, odwiedzaną imprezą dla miłośników i właścicieli psów. W sumie w 2008 roku zorganizowano 12 imprez „Agility w Parku” pod różnymi hasłami przewodnimi „Weekend z psimi sztuczkami”, „Psie przedszkole”, „Szczeniaczkowo” czy „Wiosna z psiakami”. Do tej pory w zabawach agility organizowanych przez Ośrodek Pastel udział wzięło ponad 300 psów głównie ze Śląska ale nie tylko.

Na rzecz schroniska

O tym jak być dobrym przewodnikiem na pewno wiedzą osoby biorące udział w programie „Daj mi szansę”, jaki Ośrodek Pastel prowadzi w schronisku dla bezdomnych zwierząt Psitul Mnie w Zabrzu. Do tej pory program szkolenia psów schroniskowych ukończyło blisko 20 psów, które dzięki podstawowym szkoleniom znalazły dom. W sumie zrealizowaliśmy aż 3 edycje tego projektu.  Naszym zdaniem prawdziwą wartością „Daj mi szansę” obok pomocy psom schroniskowym jest aktywizowanie młodzieży do pracy z psami. Za szkolenia psów w schronisku odpowiadały, bowiem specjalnie przeszkolone przez trenerów wolontariuszki z zabrzańskich liceów i gimnazjów. Część z nich dziś poważnie myśli o zawodzie psiego trenera, a szlify zdobyte podczas programu „Daj mi szansę” wykorzystuje, na co dzień w pracy wolontariusza w schronisku, m.in. podczas akcji adopcyjnych w katowickiej Silesia City Center, których partnerem w listopadzie i grudniu był właśnie Ośrodek Szkolenia Psów „Pastel”.

Szkoła, ale bardzo inna

od początku stawialiśmy na innowacyjność w podejściu do szkolenia psów. Efektem tego jest stworzenie specjalnego programu weekendów integracyjno – szkoleniowych, jakie  Pastel organizuje dwa razy do roku. Pastelowy Weekend – adresowany do właścicieli psów dorosłych oraz Szczeniaczkowo – dla najmłodszych pupili na stałe wpisały się w wiosenne i jesienne kalendarium wielu psiarzy. Pastel łączy, bowiem na nich psi sport, rozrywkę z nauką, starając się tworzyć swoim kursantom niezwykłe warunki do nauki i socjalizacji psów. Pastelowe Weekendy i Szczeniaczkowo to wykłady, warsztaty, to również zajęcia praktyczne z psami, podczas których właściciele czworonogów poznają tajniki metody pozytywnej, to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń. Bo zawsze stawiamy na integracje zarówno psów, jak i psiarzy.

Otwartość szkoły a także konsekwencję w propagowaniu metody pozytywnej widać było także w projekcie, jaki w styczniu 2009 roku zainicjowała szkoła. „Trener na telefon” jest projektem, który ma ułatwić właścicielom psów zdobycie fachowej pomocy szkoleniowca, behawiorysty. Ma także na celu wyjście do wielu opiekunów z metodą pozytywną. W samym tylko lutym z pomocy trenera na telefon skorzystało blisko 50 właścicieli psów z całego kraju. Sam program jest obecnie dalej kontynuowany we wszystkich placówkach szkoły. Owocem tego programu jest ruszający późną wiosna projekt „Akademia Pankracego”, czyli cykl otwartych wykładów i warsztatów dla właścicieli psów, na których poruszane są min. tematy socjalizacji czworonogów czy ich życia w wielkim mieście.

Szkoła z „Sercem dla zwierząt”

Jesteśmy zwycięzcami 6 edycji plebiscytu „Serce dla zwierząt”, zorganizowanego przez miesięcznik „Mój Pies”. Nagrodą w plebiscycie jest statuetka, którą przyjęliśmy podczas gali z rąk prezydentowej Marii Kaczyńskiej.

Celem plebiscytu Serce dla Zwierząt jest uhonorowanie osób, które zrobiły najwięcej dla poprawienia niełatwego losu zwierząt w Polsce. Kandydatów do nagrody nominowało kolegium redakcyjne miesięcznika „Mój Pies”, a o wyborze laureata zdecydowali w głosowaniu SMS-owym czytelnicy i internauci.

Jak dotąd Pastel jest jedyną w Polsce szkołą wyróżnioną statuetką „Serce dla zwierząt”.

 

Współpraca

Dzięki powstałej w 2009 roku możliwości otwarcia oddziału franczyzowego przez trenerów szkoły dziś Ośrodek Pastel to w sumie 7 szkół w Katowicach, Częstochowie, Będzinie, Zabrzu, Świętochłowicach, Tychach i Chrzanowie. Mamy nadzieję, że nasz sposób pracy i szkolenia psów już wkrótce dotrze do wszystkich części Polski, wypierając tradycyjne metody w szkoleniu czworonogów.

To chęć przełamywania konwenansów, oraz poszukiwania coraz to nowych rozwiązań sprawiły, że Pastel stał się ulubieńcem mediów. Byliśmy w Dzień Dobry TVN i  Gazecie Wyborczej, mediach, które do tej pory o problematyce szkolenia psów milczały.  Popularność Pastel zyskał także dzięki swojej odwadze i determinacji. Kiedy w maju 2008 roku, jako pierwsi w Polsce opowiedzieliśmy o tym, że uczymy się szkolić psy na kurach, reakcje były różne. Dziś w niecały rok, Ranczo Stokrotka, gdzie prowadzone są niecodzienne szkolenia ma obłożenie psimi trenerami. Ośrodek Pastel wspiera także liczne inicjatywy społeczne. W 2008 roku byliśmy na Śląsku koordynatorem akcji „Zerwijmy łańcuchy” organizowanej przez miesięcznik „Mój Pies”. Dzięki współpracy min. z siecią sklepów ZooNatura akcję tę udało się przeprowadzić w największych centrach handlowych na południu kraju, w katowickim Silesia City Center oraz w krakowskiej „Zakopiance”. Od marca 2009 roku jesteśmy także partnerem hodowli Australijskich Labradoodli, wspierając pierwszą ich hodowlę  - Włochatą Pasję w debiucie.

SZKOLENIE KAŻDEGO PSA TRAKTUJEMY BARDZO OSOBIŚCIE.