Tworzymy oddziały PASTELA

Serce dla zwierząt

Odwiedź nas na


 


NOSEWORK to modna obecnie, prężnie rozwijająca się dyscyplina aktywności z psem, którą można uprawiać z każdym psem. Nie ograniczają nas tu rasa psa, jego kondycja fizyczna, wiek. Jest to doskonała aktywność, która przede wszystkim aktywizuje psa umysłowo, wzmacnia porozumienie psa z przewodnikiem, buduje jego pewność siebie. Dzięki temu możemy też zmęczyć psa psychicznie, zapewnić mu niezbędną aktywność nie wychodząc z domu, bez względu na pogodę.

 

Program seminarium:

Nosework to amatorska wersja pracy psów służbowych, wykrywających zapachy substancji zakazanych, pracujących w policji, w straży granicznej i służbie celnej. Psy służbowe szukają narkotyków, materiałów wybuchowych, tytoniu, pieniędzy, od ich umiejętności może zależeć bezpieczeństwo wielu ludzi. Nasze psy mogą wskazywać cynamon, goździki czy zieloną herbatę. System szkolenia i umiejętności są takie same, chociaż dla nas to tylko zabawa.

Seminarium teoretyczno-praktyczne, podczas którego uczestnicy zapoznają się z teorią dotyczącą psiego nosa i jego możliwości oraz metodyką uczenia dyskryminacji zapachu. Podpowiemy też jakie wybrać zapachy, jak skompletować „wyprawkę” czyli podstawowy sprzęt do pracy, jak przygotować próbki zapachowe. Zastanowimy jaki sposób oznaczania odnalezionego zapachu jest najbardziej naturalny dla danego psa. Pracować będziemy na wielu różnych „pomocach”, dzięki czemu zajęcia nie będą nudne, ani da przewodnika, ani dla psa. Każda para pies-opiekun będzie miała dziennie 3 wejścia po ok.10 minut.

O prowadzącej:

Magdalena Szewczyk Dzido – przewodnik psów ratowniczych o specjalności terenowej, gruzowiskowej oraz do ratownictwa wodnego i dogoterapii. Instruktor szkolenia psów. Od 2003 roku pracuje z psami ratowniczymi i wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu seminariach, warsztatach i szkoleniach w kraju i za granicą.

Miejsce - Katowice. Miejsce szkolenia może ulec zmianie.

Zajęcia odbywać się będą w ogrzewanej i oświetlonej sali.

W przerwach między wejściami psy będą musiały przebywać w kenelach.

 

Zapisy :

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 605-595-716

Koszt:

uczestnik z psem (2 dni) - 280 zł zespół przewodnik/pies

obserwator (2 dni) - 120 zł

maksymalna ilość psów - 10

maksymalna ilośc obserwatorów - 10

Płatność do dnia 15.03.2017

Numer konta 72 1140 2004 0000 3002 7658 1084

W tytule proszę wpisać: Imię, Nazwisko/ NOSEWORK

Cena zawiera udział w szkoleniu i przerwy kawowe. Będzie możliwość zamówienia obiadu, płatnego dodatkowo.

Wszyscy uczestnicy z psami otrzymają mini zestaw do rozpoczęcia przygody z nosework.

Serdecznie zapraszam

Alicja Duda