Tworzymy oddziały PASTELA

Serce dla zwierząt

Odwiedź nas na


 


Co zrobić z psem w weekend, kiedy rozpiera go energia, a my sami chętnie wybralibyśmy się na coś więcej, niż zwykły spacer z pupilem?

Ośrodek Szkolenia Psów Pastel znalazł na to rozwiązanie. W Parku Leśnym przy ulicy Czołgistów w Zabrzu regularnie organizuje „Agility w parku”, czyli weekendy ze sportem dla psów i ich właścicieli.

Kładka, tunel, ścianka, a nawet huśtawka dla psów, to niecodzienne akcesoria, jakie można spotkać na jednym z największych placów zabaw dla czworonogów na Śląsku. Powstał on po to, aby psy mogły nie tylko dobrze się bawić, ale również zadbać o swoje zdrowie fizyczne i kontakty społeczne z innymi psiakami. Pomysł na Agility w parku jest prosty –czysta zabawa połączona z nauką metody pozytywnej. Jednak największym sprawcą zamieszania jest – sam psi sport, który z roku na rok zyskujący coraz więcej sympatyków, stając się dla wielu psiarzy cotygodniowym, obowiązkowym punktem programu.

Organizowane przez Szkołę Pastel imprezy z cyklu „Agility w parku”, „Plac zabaw dla psów” czy „Weekend z psimi sztuczkami” każdorazowo gromadzą dziesiątki psiarzy z całej Polski, sprawiając, że zwykła polana w parku staje się jednym z największych ośrodków agility na terenie Śląska.

Tradycją weekendów agility są już zawody sportowe w dwóch kategoriach: szczeniak i pies dorosły. Zawody polegają w dużej mierze na pokonaniu długiego toru agility na czas, jak również na współpracy z opiekunem. Podczas organizowanych cyklicznie zajęć agility, osoby biorące w nich udział mogą zasięgnąć także darmowej porady trenera bądź groomera. Najlepsze psy z kolei wstawiane są w profesjonalnych zawodach agility, w drużynie sportowej Ośrodka Pastel.

W 2008 roku Ośrodek Pastel zorganizował w sumie 14 zajęć agility w parku. Agility towarzyszyło także Pastelowi podczas weekendów wyjazdowych i występów telewizyjnych. To właśnie – nie skromnie to przyznajemy – Pastel odpowiada za rozkwit mody na psie sporty nie tylko na Śląsku, ale również w całej Polsce, przybliżając ideę psich sportów przy każdej nadarzającej się okazji.

Zapraszamy do zabawy na najbardziej rozszczekanym i rozbrykanym torze.